Po miesiącach testów wreszcie możemy ogłosić, że powstał nowy produkt naszej firmy – gra PubCrime. Pierwsze rozgrywki odbędą się 5 kwietnia w sześciu miastach – Bydgoszczy, Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu – dokładną rozpiskę można znaleźć na https://pubcrime.pl/gdzie-gramy/

Skąd pomysł na nową rozrywkę?

Nasz dotychczasowy produkt – PubQuiz, osiągnął już dużą popularność, jednak oprócz niego pojawiło się miejsce na kolejny. Między innymi z powodu przesycenia największych miast ilością rozgrywanych PubQuizów w tygodniu, a także nie do końca dostosowaniem tego typu rozrywki do mniejszych miast – popyt na quizy nie był w nich wystarczający. Kolejnym powodem jest to, co stanowi największą różnicę w nowej grze w porównaniu do PubQuizu, czyli umiejętności wymagane do wygrania gry. W PubQuizach jest to przede wszystkim wiedza, natomiast w PubCrime spryt i spostrzegawczość. Tak jak jednak wskazują nazwy, te gry mają także wiele wspólnego – są rozgrywane w lokalach gastronomicznych, liczy się w nich współpraca drużynowa, całość prowadzą profesjonalni prowadzący, a do wygrania są liczne nagrody.

Mechanizm rozgrywki

W grze może wziąć udział nieograniczona liczba drużyn, a liczba osób w drużynie jest dowolna. Zadaniem uczestników jest jak najszybsze wytypowanie sprawcy zbrodni, jej motywu oraz metody dokonania. Gra ma 3 rundy. W trakcie każdej z nich zostaną zaprezentowane dowody, znalezione na miejscu zbrodni. Zadaniem graczy jest oddzielenie istotnych podpowiedzi od nieistotnych i na tej podstawie dedukcję prawidłowych odpowiedzi. Do ich zgłoszenia używa się specjalnej aplikacji – robi to kapitan, który w każdej chwili może zmienić zaznaczone warianty, ale wtedy jego najnowsza odpowiedź ląduje na samym dole kolejki (spośród innych drużyn)

CrimeShow

Podobnie jak w PubQuizie, wychodzimy również naprzeciw firmom i grupom zorganizowanym i proponujemy PubCrime dla firm, nazwany “CrimeShow”. Jest to sposób na nieszablonową integrację, w której to na potrzeby danej grupy możemy jej przekazać gotowy scenariusz kryminalny, lub dostosować go specjalnie pod firmę. CrimeShow może odbywać się w dowolnym miejscu – w jednym z lokali gastronomicznym lub na przykład w biurze firmy.

Przyjdź i zagraj

Wszystkich chętnych zapraszamy do naszych lokali partnerskich, aby spróbować swoich sił w PubCrime.

Wszelkie informacje na temat rozgrywki znaleźć można na stronie www.pubcrime.pl

About Author

Karol Siódmiak

Karol Siódmiak

W New Entertainment zajmujący się jej strategią marketingową, a także rozwijaniem tej sfery w postaci usług dla gastronomii. Fan Facebook Ads i video marketingu. Prywatnie miłośnik bilarda i Netflixa.